ניתוח אף רפואי

ניתוח אף רפואי – שילוב של בריאות ואסתטיקה

ניתוח אף רפואי הוא אחד מהניתוחים השכיחים בעולם בתחום ניתוחים פלסטיים ונועד לשפר את התפקוד הפונקציונלי הפנימי של האף כלומר שיפור מעבר האוויר דרך האף. 

ניתוח אף רפואי נעשה בתוך האף ולמעט באם יש עקמימות ניכרת של האף החיצוני כתוצאה ממחיצה עקומה אזי לא נראה שינוי חיצוני באף כתוצאה של ניתוח אף רפואי.
מראה חיצוני של האף הוא תוצר של ניתוח אף אסתטי כלומר. ניתוח אף רפואי לבד בדרך כלל לא משפיע על המראה החיצוני.

ניתוח אף רפואי דרכי פעולה

 ניתוח אף רפואי מתבסס על העובדה כי האוויר שזורם דרך האף עובר
במהירות וכיוון ידועים ותוך כדי כך נעשה לח יותר כאשר יש תפקוד נכון ואנטומיה תקינה של המחיצה והקונכיות.
כאשר סטיית מחיצה גורמת להפרעה בזרימת האוויר החופשית דרך האף, דר' טליסמן יבצע ניתוח אף רפואי על מנת ליישור המחיצה בו זמנית והמהלך הזה ישפר את הנשימה.
אך אם לעומת זאת ההפרעה בנשימה נגרמת בשל אלרגיה וגודש ריריות סביב המחיצה והקונכיות – ניתוח אף רפואי לא יעזור ויש לידע היטב את המועמד לניתוח על הגליות העונתית של הגודש שתמשיך גם לאחר מכן.
בזמן ניתוח אף רפואי דר' טליסמן משפר את מעבר האוויר על ידי יישור המחיצה, הקטנת הטורבינות, שיפור השסתום הפנימי או שילוב בין הדברים. 

דר' טליסמן בנוסף להיותו מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, הוא בעל התמחות על בניתוחים קרניו-מקסילו-פציאלים, התמחות שבחלקה מוקדשת למעברי האוויר באף ובלוע, תחום בו דר' טליסמן פרסם את אחד המאמרים המדעיים החשובים בתחום.
רופאי אף אוזן וגרון רבים הבקיעים בתחום שולחים מקרים מורכבים של ניתוח אף רפואי לד' טליסמן לחוות דעה או לנתח.

ניתוח אף רפואי מבוצע בדרך כלל תחת טשטוש שזה אומר חומר הרדמה הזורם דרך הווריד הגורם להרדמה זמנית ובזמן הזה מבוצעת הרדמה מקומית החוסמת כל יכולת להרגיש איזשהו כאב. לאחר השלמת שלב ההרדמה של ניתוח אף רפואי, דר' טליסמן מתחיל בסדרה של מהלכים מתוכננת ומתוזמנת שבהם ראשית מפרידים בין המעטפת כלומר הרירית לבין השלד הסחוסי והגרמי.
לאחר ההפרדה הזאת מבצעים שינוי בשלד האף כך שתיכפה צורה חדשה של המחיצה.
החלמה לאחר ניתוח אף רפואי אורכת כשבוע שבמהלכו לאחר כשלושה ימים מסירים את הטמפונים  מתוך האף.
כל ניתוח אף רפואי מותאם אישית למטופל בהתאם לצרכיו הפיזיולוגיים לאחר בדיקה קפדנית פנימית של האף על ידי דר' טליסמן.

לסיכום, ניתוח אף רפואי בדרך כלל נעשה יחד עם ניתוח אף אסתטי על מנת לשלב בין המראה לתפקוד, והוא אחד מהניתוחים האסתטיים השכיחים ביותר בעולם.
ניתוח אף רפואי יחד עם מרכיב אסתטי מותאם אישית לכל מטופל, על מנת שיתן מראה טבעי הרמוני לאף ויתרום מקסימלית למראה ולביטחון העצמי.

 
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק