הרמת חזה

מידע אודות ניתוחי הרמת חזה


ניתוחי חזה מסוג הגדלת החזה הנו הניתוח הקוסמטי השכיח בעולם שבעזרתו ניתן לעצב, להגדיל או למלא את האיבר הנשי אשר זכה להתייחסות ייחודית משחר ההיסטוריה ללא שום פרופורציה לשאר אברי הגוף.


קיימות מספר טכניקות וגישות לעיצוב השד, אך דר' טליסמן הנו מהבודדים בישראל שמשלב בטכניקה שלו ניסיון, יכולת וראייה אומנותית ומקצועית שלו ומביא את התוצאה הספציפית שלך למושלמות, כמובן שבהתאם למבנה החזה והרצונות.


למה אסתטיות החזה הנשי כה חשובה?


החזה הנשי זכה להתייחסות ייחודית משחר ההיסטוריה האנושית ללא שום פרופורציה לשאר אברי הגוף. השדיים משמשים איבר הזנה פונקציונאלי לרך הנולד מצד אחד ואיבר עם התייחסות מינית וארוטית כמעט בכל התרבויות למתבגרים והבוגרים.


ישנם הסוברים שהמניע לחשק המיני שטמון בשדיים נובע מתהליך פרה-אבולוציוני של רצון הגבר להתרבות. לטענתם מניע זה לא השתנה במהלך התהליך האבולוציוני של הגבר והוא מתפרש אצלו כדחף מיני.


השדיים הם חלק מרכזי בהתייחסות חלק גדול מהנשים לדימוי הגוף שלהן, הוא הקישוט המרכזי ומבטא את מלוא הנשיות.


מה עשו בנידון? לפני כארבעים שנה החלו חוקרים בתחום להתמקצע ולהתדיין מדעית ביכולות להגדלת חזה קטן ו/או למלא חזה ריק. זאת לאחר שיוצר שתל מלא בסיליקון והוכנס לשד כיוצר נפח. השיטה פורסמה תחילה במקרים בודדים בספרות המדעית ובמהרה היא הפכה לאחת הפעולות הקוסמטיות השכיחות ביותר בעולם והעניקה לנשים אפשרות להגדיל ולעצב את החזה. במשך ארבעים השנה הבאות נוצרו שתלים ואיכותן השתפרה כשהדור האחרון הוא היעיל והבטוח ביותר.


אם כן הגדלת חזה הנה פעולה המשמשת להאדרת הגודל ועיצוב/עידון צורת השד בנסיבות שונות וביניהן: האדרת צללית השד/גוף בנשים אשר מרגישות שהחזה שלהן קטן מידי; תיקון איבוד נפח לאחר הריון, הנקה, הרזייה ואיזון במקרי אסימטרייה משמעותית בין זוג השדיים. בעשור האחרון ובפרט בשנים האחרונות קיימת עלייה מסיבית בכמות הגדלות החזה המבוצעות בכל העולם וכן בישראל. בנוסף קיימת עלייה הדרגתית בגודל השתל המוכנס. עד היום בוצעו למעלה משני מיליון הגדלות חזה ברחבי העולם.


איך מבצעים הגדלת חזה בהתאם לשיטתו של דר' טליסמן?


שלב 1: שרטוט קווים על גבי החזה בזמן עמידת המטופלת. מאחר והניתוח מבוצע בשכיבה, הם משמשים להכוונה בהתאם לצורת החזה במצב עמידה וזאת מכיוון שצורת החזה בעמידה ושכיבה אינן זהות.


שלב 2: ליווי אחות לחדר ניתוח והחדרת עירוי ע"י מרדים בעדינות לתוך זרועך. (זהו הדבר האחרון שבעצם תיזכרי עד לנקודה שבה תמצאי עצמך בחדר התאוששות).


שלב 3: בזמן ההרדמה דר' טליסמן מחטא את איזור החזה ולאחר מכן מכסה את הגוף בסדינים סטריליים כאשר רק השדיים חשופים. לאחר מכן מבוצע חתך קטן באזור האידיאלי (פירוט בהמשך) אשר דרכו מכינים כיס שלתוכו מוכנס השתל. לאחר מכן מוודאים, במצב ישיבה, שהצורה תקינה ובמידה הרצויה, תופרים את החתך וחובשים את החזה. (כעבור מספר דקות תמצאי את עצמך ערה ובהתאוששות).


לאחר מכן חשוב להקפיד על שימוש בחזיית ספורט למשך כששה שבועות.


לאחר הניתוח רמת הכאב נמוכה ונסבלת ובדרך כלל חוזרים לעבודה לאחר שלושה עד חמישה ימים. לאחר כשבועיים ניתן לחזור לפעילות ספורטיבית בהדרגה. השד מקבל את צורתו וגודלו הסופיים בדרך כלל בין שלושה לששה חודשים לאחר הפעולה.


החזה יתעצב כתוצאה מהפעולה לצורתו האופטימאלית וידגיש את נשיותך. שמירה על תזונה נאותה, משקל גוף יציב, ומעקב רב שנתי על ידי דר' טליסמן ישמרו על ההישגים בצורה האופטימאלית.


היכן יבוצע החתך ומה גודלו ?


שלושה אתרים משמשים להכנסת השתלים.


האתר הראשון, השכיח ביותר הנו חתך מספר מילימטרים מעל הקפל התת-שדי (הקו שבין השד לבית החזה). יתרונותיו כוללים פשטות ושליטה מלאה תוך כדי ראות מקסימאלית של כל שלבי התהליך. חסרונו העיקרי בעובדה שיש צלקת על השד.


האתר השני, הנו בשולי העטרה שיתרונותיו כוללים שליטה מלאה על כל התהליך. אמנם פעולה זו משאירה צלקת אך היא מוסתרת. הסתרת הצלקת בשיטה זו היא הטובה ביותר מבין שלושת האתרים. במידת הצורך בעתיד במקרה שהשד יצנח באופן טבעי, אז צלקת מוסתרת זו תוכל לשמש כפתח להרמת השד. החיסרון העיקרי הנו הסיכוי המשמעותי ביותר לפגיעה ביכולת להנקה.


האתר השלישי, הנו בתוך בית השחי שיתרונו העיקרי בעובדה שאין כל צלקת על השד. קיימים שני חסרונות עיקריים בפעולה זו: 1) אין שליטה ויזואלית מלאה על התהליך של בניית הכיס שבו מונח השתל וכך במידה ויש דימום שלא ניתן לעצור דרך בית השחי יש לבצע חתך בקפל התת שדי על מנת לעצור את הדימום. סטטיסטית מקרה כזה מתרחש אחת ל – 200 הגדלות. 2) קיים צורך בכמות גדולה יותר של משככי כאבים. גודל החתך מוכתב על ידי גודל השתל כך ששתל של 300 סמ"ק ניתן להחדיר דרך חתך של כ – 3.5 ס"מ.

בפניכם מספר שאלות כלליות ונפוצות בקרב המתעניינים בניתוח מסוג זה:


האם נשארת צלקת ומה גודלה ?


כן, גודלה משתנה בהתאם לגודל השתל וצורתו כך ששתל עגול עד 300 סמ"ק ניתן להחדיר דרך חתך של 3.5 ס"מ ואותו השתל בצורה אנטומית דורש חתך של כ – 6 ס"מ. יש להמתין 12-9 חודשים עד אשר הצלקות תגענה לתוצאתן הסופיות שהנה פס בהיר עם גוון כמעט מוסתר בעור.

מה מיקום השתל ?


קיימות שתי אפשרויות לבניית הכיס:


1) האפשרות הנפוצה יותר היא מתחת לרקמת השד. יתרונותיה: מבנה יותר טבעי של השד ובניית הכיס באופן זה תורמת להרמת שד נפול (באם זו בעיה קיימת) וצורך מופחת למשככי כאבים. העובדה שחלק מרקמת השד נמצאת מתחת לשתל אינה מהווה בעיה בגילוי מוקדם מאז כניסתה של הממוגרפיה הדיגיטלית לשימוש.


2) האפשרות השנייה הנה בניית כיס מתחת לשריר בית החזה המראה אומנם פחות טבעי מהאפשרות הראשונה,אך במקרים בהם אין רקמת שד שתכסה על השתל זו האופציה המומלצת.


האם ניתן להיניק אחרי הגדלת חזה?


כן.


האם שתלים נדחים על ידי הגוף?


השתל הינו גוף זר אך אינו נקלט על ידי הגוף ולכן אין כל תהליך של דחייה. אם זאת יש תהליך תגובה מיידי של הרקמות שבונות קופסית או קפסולה סביב השתל ולמעשה מפרידות אותו משאר הגוף. לעיתים רחוקות הקופסית מגיבה לשתל ביצירת התקשות ניכרת עד לכאב ויש צורך בטיפול.


האם שתלים גורמים לסרטן ו/או מחלות אחרות?


מתי צריך להחליף את השתלים? בשתלים המודרניים – אין צורך להחליף למעט מקובל שתלים שמתקלקלים או מתבלים. דליפה מיקרוסקופית מהשתל שנשארת בתוך תחום הקופסית תמיד קיימת והנה ללא משמעות מיוחדת. כלל, למספר מסוים של נשים יהיה צורך במהלך חייהן להחליף את השתלים.


איזו בעיתיות קיימת בשתלים?


שתלים יכולים לגרום לבעיות מקומיות כמו אודם, התקשות, כאבים, ורידים בלטים בשד, סימני מתיחה על גבי השד, ירידה בתחושה בפטמה, הרגשת כובד (לשתלים יש משקל), זיהום מקומי והמעטפת של השתל יכולה להיקרע. הגורם הכי משמעותי בכל התופעות הללו הנו גודל השתל.


האם מה שיותר גדול יותר טוב? בהתעלמות מההשלכות החברתיות, מבחינת השד לאורך זמן – שתלים גדולים מאוד לא טובים יותר. אם מעטפת השד יכלה באופן עקבי לאורך שנים לתמוך במשקל גדול לא היה צורך בניתוחים להרמת חזה והחזה הגדול והמלא של בת השמונה עשרה לא היה נהפך לנפול עם התרוקנות בחלקו העליון בגיל ארבעים. מעטפת שד ממוצעת יכולה לעמוד בטווח עומס מסוים, וכאשר השפעות גנטיות, הורמונליות, השמנה, הריונות, הנקה, או שתלים גורמים לחריגה מהטווח יש השפעה שלילית על המעטפת. ההשפעות הנלוות להכנסת שתלים גדולים מאוד לשד כוללות צניחה, מתיחה וסימני מתיחה של הרקמות. הרקמות נעשות דקות יותר ונוצר מצב של מחסור ברקמת שד טבעי שמכסה

את השתל כך שניתן לראות את קצוות השתל המצריך ניתוחים נוספים. כאשר גודל השתל עובר את ה – "350" סמ"ק או כאשר נפח כזה נדרש למילוי מתאים של מעטפת השד המתוחה צריך לדעת שתיאורטית האיזון בין רקמה טבעית לשתל מופר ורמת הסיכון של השפעות השליליות לאורך השנים עולה.


לא הוכח כל קשר בין סרטן השד ושתלי סיליקון. יתרה מזאת במחקרים מבוקרים נראה היה שאחוז סרטן השד בנשים שעברו הגדלת חזה אף ירד קמעה. כמו כן לא נמצא כל קשר ישיר מוכח בין שתלים בחזה לבין מחלות רקמת חיבור/אוטואימוניות (כמו מחלות פרקים וכדו').

מאמרים נוספים:


 
דף הבית טלפוןwazeפייסבוק