שאיבת שומן

מהי שאיבת שומן?


שאיבת שומן הנה מן הפעולות האסתטיות הנפוצות ביותר בעולם. זו שיטה בה ניתן לעצב ולעדן את הגוף על ידי הרחקת שומן מאזורים שונים כמו הבטן, המותניים, הירכיים, העכוז, הזרועות, הצוואר ועוד.

בשנת 2006 הוצג לראשונה בעולם מחקרו המקיף והחדשני של דר' טליסמן בנושא שימור תוצאות ארוכות טווח של שאיבות שומן של למעלה מאלף מטופלים.
דר' טליסמן הקדיש למעלה מעשר שנים למחקרים קליניים שונים ופיתח שימושים חדשניים לשאיבת השומן לתחומים שונים כמו הסרת גושי שומן, ליפומות, גניקומסתיה, הקטנת חזה לגבר ועוד.


המועמד/ת האידיאלי/ת הוא בעל משקל גוף תקין ובעל מוטיבציה ריאלית לגבי התוצאה המחפש/ת עידון ושיפור למראה הגוף. שאיבת שומן מהווה צלע מרכזית בעיצוב הגוף יחד עם דיאטה ואורח חיים פעלתני/ספורטיבי חשובים ביותר לשימור לטווח ארוך.

איך נעשית שאיבת שומן ?


תחילה מסומנים, בעזרת עיפרון מיוחד, אזורי הגוף שמהם ישאב השומן. הסימון נעשה בעמידה על מנת לחקות את המצב הטבעי בו כוח המשיכה פועל על גופנו. לאחר מכן, האחות תלווה את המטופל לחדר הניתוח שבו מבוצעת הפעולה. האחות תכין את הגוף המועמד לניתוח בצורה סטרילית על ידי תמיסת חיטוי ואחרי כן רופא מרדים ישרה בעזרת תרופות, הרדמה חלקית או מלאה, על פי הצורך. בעזרת צנתר דקיק שעוביו כמילימטר אחד תוחדר תמיסת אלחוש מקומית לאזורי השאיבה. הזלפה זו של תמיסת האלחוש המקומי משיגה הרדמה מקומית וכן מרחיבה וממיסה את שכבת השומן, דבר המקל לאחר מכן בשאיבה עם מינימום איבוד של דם. לאחר שמושגת הרדמה של האזור המטופל, מבצעים כמה חתכים זעירים בעור (בגודל של כארבעה מילימטר), לרוב באזורים הנסתרים מהעין (לדוגמא : לשאיבת שומן של אזור הבטן מבצעים חתכים זעירים בקו התחתונים, הטבור וכדומה). דרך חתכים זעירים אלו מוחדר צנתר דקיק במיוחד המחובר למכשיר שאיבה, והשומן נשאב בצורה אחידה. אשפוז להשגחה נקבע על פי היקף השאיבה, כך ששאיבה קטנה עד בינונית אינן מצריכות אשפוז.


מה קורה אחרי השאיבה?


אזור הטיפול חבוש למשך 5 עד 7 ימים, במחוך מיוחד, באגד מדבק (פלסטר) או שילוב בין שניהם. במהלך השבוע אין מסירים את החבישה עד לביקורת הראשונה. בדרך כלל תמיסת האלחוש שהוזלפה מתנקזת באיטיות דרך הפתחים שנעשו להחדרת הצנתר. תמיסה זו מעניקה תחושת אלחוש מקומי עד לניקוזה – דבר המפחית מאי הנוחות שלאחר הטיפול.
בביקורת הראשונה שנעשית לאחר כשבוע מסירים את התפרים הזעירים, ומקבלים המשך הנחיות. צריך לצפות כי את המחוך יש ללבוש עד חודש וחצי מיום השאיבה. מהירות ההחלמה וחוסר הנוחות הנם פועל יוצא של היקף השאיבה.

במקרה של שאיבת שומן קטנה עד בינונית בהיקפה בד"כ חוזרים לעבודה משרדית לאחר יום או יומיים. בשאיבת שומן גדולה חוזרים לעבודה בדרך כלל תוך חמישה ימים עד שבוע לאחר הפעולה. נפיחויות ובצקות מגיעות לשיא כשלושה ימים לאחר השאיבה ולאחר מכן חלה נסיגה.


מתי ניתן לראות את תוצאות הטיפול?


התוצאות אינן ניכרות מיידית. בשלב הראשוני קיימת נפיחות של אזורי הטיפול. אולם, תוך מספר שבועות השינוי ניכר. המצב הסופי מתעצב כארבעה עד שישה חודשים לאחר הפעולה.

מה קורה לעור לאחר הטיפול?


מאחר שלעור יכולת להתכווץ, הוא חוזר למצב שהיה לפני הצטברות השומן – בדומה לכיווץ העור לאחר דיאטה. במהלך תקופת ההחלמה נוצרים חיבורים פיברוטיים (סיביים) בין העור לבין השכבות שמתחת לשומן, המכווצים את העור עוד יותר. צלוליט, שהנו מצב בו יש שקעים קטנים בעור בדרך כלל אינו משתפר בעקבות השאיבה ולעיתים אף מתגבר. למעשה אין עד היום פתרון עקבי ויעיל לתופעת הצלוליט.


האם יש סיבוכים או סיכונים בפעולה ?


הפעולה בטוחה למדי וזאת שוב ביחס ישיר להיקף השאיבה, שאיבות מתחת לחמישה ליטר בהיקפן בעלות הן סיכון נמוך ביותר. אך כמו בכל טיפול כירורגי יש לקחת בחשבון סיבוכים אפשריים כגון: זיהום, דימום, בצקות, שקעים, גבעות, ועוד.

מתי חוזרים לשגרת ספורט ?


בדרך כלל כשבוע אחרי הניתוח ניתן לחזור לפעילות ספורטיבית.

האם זה כואב ?


בדרך כלל קיימת תחושת אי נוחות שאינה מלווה בכאבים. בשאיבות גדולות ו/או באזורים כמו מותניים וגב יש צורך במתן משכך כאבים לאחר הפעולה.
לסיכום, ניתן להסיר שומן מיותר כמעט מכל אזורי הגוף וביניהם ירכיים, עכוזים, בטן, חזה, שדיים (כולל שדיים אצל גברים – גינקומסתיה), זרועות וסנטר. ניתן להיעזר בשאיבת שומן גם להוצאה של ליפומות (הצטברויות מקומיות של שומן תת – עורי). הפעולה בטוחה ובעלת סיכון נמוך ביותר.

עוד בנושא ניתוחי אסתטיקה:

ניתוחי פנים | טיפולים אסתטיים

 
דף הבית טלפוןwazeפייסבוק