בוטוקס

בוטוקס הנו טיפול אשר מפחית זמנית קמטוטים על ידי כך שהוא חוסם את הפולס העצבי ובאופן זמני משתק את השריר. השיתוק הזמני של השריר גורם לעור שמעליו להראות חלק יותר ורענן יותר. כמו כן, בוטוקס הוכח גם כעוזר להפחית מיגרנות, מקרים של הזעת יתר והתכווצויות מחזוריות כגון טיקים בפנים.
על פי הנתונים הסטטיסטיים משנת 2006, כפי שפורסמו על ידי האיגוד האמריקאי לכירורגיה פלסטית ואסתטית, עולה כי הזרקת בוטוקס הייתה הפעולה הקוסמטית השכיחה ביותר. בשנת 2006 דווחו יותר מ – 3.1 מיליון הזרקות. בערך כ – 86% מהמטופלים הנן נשים אשר מעל חמישים אחוזים מהן היו בין הגילאים 35 ל 50 שנה.


מהו טיפול בבוטוקס?


כ-80% מהשימוש היה לצורך טיפול בקמטוטים בין העיניים (Glabellal lines). ולאחר מכן בצדי העיניים (Crow’s feet).


מחקרים קליניים וניסיון רחב מצטבר מראים כי השימוש בבוטוקס לשיפור מראה הפנים הנו יעיל ובטוח בטווח הקצר והארוך. הזרקת בוטוקס בשפתיים משמש היום להאדרת מראה הפנים והטיפול בו כולל קמטוטים בין העיניים, במצח לרוחב, בצדי העיניים, בשורש האף, סביב הפה, הסנטר, בנדים בצוואר והקפלים בין האף לפה.


מעל ל- 80% מהמטופלים מרוצים ונהנים ממנו. השאר, דיווחו על תגובה חלקית או אי תגובה כלל והסיבות לכך מגוונות וביניהם מינון לא מספק, שיטת הזרקה לא יעילה ובחירת מטופלים/ות בעלי ציפיות מעבר ליכולת של בוטוקס להשפיע.


כשאת/ה שוקל להזריק בוטוקס לצורך שיפור והאדרת מראה הפנים, חשוב לבדוק: האם הרופא שבחרת הוא בעל ידע מדוקדק באנטומית והפיזיולוגיה של שרירי ההבעה בפנים כך שידע לזהות כל שריר ותפקודו לפני הטיפול, תוך כדי הטיפול ולאחר ההזרקה.


חשוב שהרופא שבחרת יהיה מומחה ובעל ניסיון בתחום האסתטיקה בכלל והזרקות מסוג בוטוקס בפרט.


חשוב שבתחילת הטיפול הרופא יגדיר שיתוף דעתכם/ן את מטרות הטיפול ויבחן את ציפיותיכם/ן מהטיפול. צריך להבדיל בין מחיקת קמטוטים לעיצוב מראה- יש חשיבות גדולה יותר להרמוניה ואיזון שבאזור מאשר מחיקת קמטוטים באזור.


להימנע מציפיות לא ריאליות כגון השטחת קמטים עמוקים על מנת למנוע מכם/ן אכזבות מיותרות.


אתם בידיים טובות:


דר' טליסמן לוקח בחשבון את כל המשתנים השונים הגורמים להיווצרות הבעיה האסתטית ומתאים את תוכנית הטיפול שתשיג את המטרות האסתטיות המרביות.


דעו לכם/ן כי בכל בקבוק של בוטוקס יש 100 יחידות פעילות, הבקבוק נראה ריק ולאחר מיהול בתמיסת מים פיזיולוגיים מתקבל נוזל צלול לחלוטין שהוא החומר המוזרק. 100 יחידות הפעילות האלה הן הגורם הפעיל בכל יחידת נפח שהוזרק.


המיהול הסטנדרטי הנו בכמות של 2.5 סמ"ק כך שבכל 0.1 סמ"ק מצויות 4 יחידות פעילות. במיהול בנפח גדול יותר מספר היחידות יורד לכל 0.1 סמ"ק. כך שהשוואת מספר המזרקים או אזורים הנו מטעה ויש להשוות מספר יחידות שהוזרקו בכל אזור. יתר על כן, נפח מוזרק גדול יותר כנראה מוריד את משך ההשפעה כמו גם מגדיל את הסיכוי לדיפוזיה לשרירים סמוכים שאין אנו רוצים להשפיע עליהם.

מספר היחידות הנדרשות להזרקה באזור מסוים תלויות במשתנים רבים כגון: השריר המעורב, מסת השריר, עובי העור, מין המטופל (גברים/נשים), מצב האזור מול שאר הפנים, מיקום הגבות, מנח השפה ועוד. כל זאת יש לבחון על מנת להשיג תוצאה אסתטית והרמונית לתקופה מרבית.


פקיעת תוקף בקבוק בוטוקס מהול:


בעבר רווחה הדעה כי כל בקבוק בוטוקס שנמהל יעיל לשימוש עד ארבע שעות לאחר מכן. כיום ידוע שבשמירה בטמפרטורה מתאימה של 4º צלסיוס תיתכן יעילות גם לאחר ששה שבועות של שמירה. אך על מנת להיות בצד הבטוח המקובל כיום לא להשתמש בבקבוק שנמהל מעל שבועיים וישנם מחמירים שלא ימתינו מעבר לשבוע ימים.


משך הפעולה של בוטוקס: משך הפעולה של בוטוקס שונה באזורי טיפול שונים ונובע מהגורמים שדנו בהם לעיל.


זמן ההשפעה יכול לנוע בין שלושה לשישה חודשים. שילוב עם חומרי מילוי בפרט באזורים הסובבים את הפה ו/או קילוף עור (פילינג) יכולים להעניק תוצאות משביעות רצון לתקופות ממושכות ואף לדחות צורך בניתוח לתקופה לא מבוטלת.


לסיכום, השימוש בבוטוקס להזרקה לאזור הפנים והצוואר על מנת למקסם את המראה הנו יעיל ובטוח ואת/ה תהנה/ תיהני מתוצאה מצוינת ומרשימה.

אולי תתעניינו גם במידע בנושאים הבאים:

 
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק