מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן למראה חטוב, מוצק ואסתטי

חולמים על בטן מוצקה ושטוחה? ד"ר רן טליסמן, מנתח עתיר ניסיון  בתחום הכירורגיה הפלסטית, יסיר את הרקמות הרופפות בשיפולי הבטן, יהדק את שרירי הבטן ויעצב בשילוב עם שאיבת שומן את הבטן.  אם תוסיפו פעילות גופנית ושמירה על המשקל תבטיחו מראה מהודק וחטוב לשנים רבות.  הניתוח מתאים לגברים ונשים בעלי מראה בטן רופסת, ומיוחד בכך שהוא מפסל את מראה הבטן מחדש.

בטן מוצקה ושטוחה היא חלומו של כל אדם, גברים ונשים כאחד. אך מה עושים כאשר השנים גורמות לעור באזור הבטן להתרופף, עד כדי כך ששום אימון או תרגיל לא מועילים לשקם אותו? כיצד ניתן להתמודד עם העור הרפוי והרופף באיזור הבטן שמתקבל אחרי מספר לידות או אחרי ירידה דרסטית במשקל? האם יש דרך להשיב את החיוניות לבטן?
ניתוח מתיחת בטן הוא פתרון יעיל ואיכותי עבור גבר או אישה המעוניינים לחדד קווי מתאר בגופם, שדיאטה ופעילות גופנית לא מצליחים. באמצעות הליך כירורגי המסיר עודפי שומן ועור ומהדק את שרירי הבטן, יושג מראה טבעי ויפה.

האם מטרת הניתוח היא ירידה בהיקפים?

זו אינה המטרה, אלא ליתר דיוק יתרון שמושג תוך כדי הניתוח.
ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח פלסטי, שמטרתו הידוק שרירי דופן הבטן, כשבסופו של תהליך מראה הבטן המתקבל הוא מתוח ואסתטי יותר.  ניתוח זה נחשב שכיח אצל נשים אחרי מספר לידות, כשהתופעה הרווחת שניתן לראות אצל נשים כאלו היא שרירי בטן רפויים ועודפי שומן כתוצאה מתהליך ההרזיה הטבעי שלאחר הלידה. בנוסף, הוא נפוץ מאוד אצל גברים מלאים או שמנים שביצעו תהליך דיאטה קפדני אך נותרו להם עודפי עור ושומן לא אסתטיים. התוצאה המתקבלת מהניתוח היא גם ירידה מסוימת בהיקפים, וגם הידוק שרירי הבטן של המנותח/ת.

אילו סוגי ניתוחים קיימים?

באופן כללי, ההליך הכירורגי של מתיחת הבטן, כולל: הידוק שרירי הבטן בצורה עדינה, הוצאה של עודפי השומן ועיצוב עודפי העור הנותרים. כיום קיימות כמה שיטות לשיפור מראה דופן הבטן באמצעות ניתוח, אותן נמנה כעת:

  • מתיחת בטן רגילה- שיטה זו מתאימה למטופל/ת עם עודפי עור גדולים ומראה בטן לא אסתטי. במהלך הניתוח מוציאים את עודפי העור המצויים בבטן התחתונה, מאזור הטבור ועד לשיער הערווה, ומעצם אגן אחת לעצם האגן השניה.
    בשלב הבא, מתבצע חיזוק שרירי הבטן הרפויים, ולאחר מכן מתיחת העור כלפי מטה; שאיבת שומן מתבצעת לסילוק עודפי שומן סופי והצלקת שנשארת שווה בהחלט את התוצאה. 
  • ניתוח מתיחת בטן חלקית – במקרים בהם ההתרופפות העורית רק בבטן התחתונה ואז הידוק השרירים מתבצע על ידי ציוד פיברואופטי, ובמהלך הניתוח, הכירורג כלל לא נוגע בטבור, ונשארת צלקת רק בבטן התחתונה.

איך נדע איזה ניתוח מתאים לי?

התכופפי כמו לפני קפיצת ראש לבריכה והסתכלי מהצד על הבטן – אם יש רק קפל אחד תחתון אזי קרוב לוודאי שניתוח מיני יספיק, אם יש שניים או שלושה קפלים אזי צריך ניתוח מלא. 

  • כיצד מתבצע ניתוח מתיחת בטן?

ההליך הכירורגי הקלאסי של מתיחת הבטן, מתבצע בהרדמה כללית ונמשך כשעתיים; אחרי כשלוש ארבע שעות התאוששות תקומו מהמיטה ותתחילו בתנועה.  בדרך כלל הולכים הביתה למחרת אם כי בפעולה מצומצמת ניתן להשתחרר כבר אחרי מספר שעות.  מחוך תמיכה ילווה אתכם מספר שלושה ארבעה שבועות. 

קצב ההחלמה מניתוח מתיחת בטן

קצב ההחלמה של המטופל/ת הוא מאוד אישי ואינדיווידואלי, והוא נע בין מספר ימים לחודש. הגורם המשפיע ביותר על מהירות ההחלמה הוא הידוק השרירים, כיון שבכל פעם שמפעילים את שרירי הבטן, בין אם מדובר בפעולות פשוטות של ישיבה, קימה וכדומה, הם נמתחים כנגד התפרים וגורמים לכאב.

על פי רוב, בשבוע הראשון צפויה אי נוחות כתוצאה מהניתוח. בתום שבוע זה ניתן לחזור בהדרגה לפעילות גופנית מתונה, וכעבור חודש (במידה ומרגישים טוב), לפעילות קצת יותר מאומצת.

הייחודיות בכל אחד מסוגי הניתוח המבוצעים ע"י ד"ר רן טליסמן, היא השמירה על מראה בטן אותנטית ולא מעוותת. את החתך המתבצע בהתחלה, מתכנן ד"ר טליסמן לפי קו התחתון, כך שהוא מוסתר בצורה טובה על ידו. התוצאה המתקבלת לבסוף היא מאוד טבעית, אם כי הדוקה ומתוחה; מתיחת בטן, ללא כל ספק, אחת הפעולות היעילות ביותר עם תוצאה לטווח ארוך.  לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא ניתוח מתיחת בטן, אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר כעת.

לייעוץ חייגו: 03-6090660 או השאירו פרטים: