בוטוקס

בוטוקס בשימוש רפואי מזה יותר מחמישים שנה ובטיפולים אסתטיים כעשרים וחמש שנה וללא כל ספק הינו התרופה האסתטית המוזרקת הנפוצה ביותר בעולם

בוטולינום טוקסין או בשמו המסחרי בוטוקס הינו רעלן המשתק שרירים המשמש לטיפול רפואי מזה יותר מחמישה עשורים.  לפני כמעט שלושה עשורים, זוג רופאים חדי עין הבחינו שמטופלים שהזריקו להם בוטוקס לטיפול רפואי נעלמו הקמטוטים בצדי העיניים וכל השאר היסטוריה.  שרירי ההבעה חשובים מעין כמוהם לשקף אותנו מול החברה, את הרגשות, הכעסים וכל השאר.  עם השנים הגמישות והאלסטיות של עור הפנים מעל שרירי ההבעה יורדת וכך יוצא שקמטוטים שהם פועל יוצא של כל הבעה נשארים זמן ממושך גם אחרי שתנועת ההבעה חלפה ולעיתים לא חולפים כלל.  בוטוקס מפחית את התנועתיות בשרירי ההבעה וכך משפיע בעקיפין אבל ביעילות ניכרת על הקמטוטים בפנים.    

בכל פעם שאת מחייכת, צוחקת, מזעיפה פנים או נבוכה, שרירי הפנים שלך מתכווצים. כאשר את צעירה הגמישות הטבעית של העור מבטלת את הקמטוט שנוצר מיד עם סיום הפעלת שריר ההבעה.  כמובן שככל שבתווך בין השריר לבין העור שמעליו יש יותר שכווה שומנית פחות רואים השפעה של השריר על העור.  כפועל יוצא, ככל שהזמן חולף, מעשית מעל גיל 30 לערך יש ירידה באלסטיות של העור וכך לאחר תנועת ההבעה הקמט לא חולף זמן ממושך יותר עד לנקודה שבא הקמט הופך לקבוע; יחד עם העובדה שככל שיש יותר שומן בין העור לשריר ההבעה שתחתיו להתעצמות התופעה ייקח יותר זמן.  תופעה זו עם הזמן גורמת לך להיראות מבוגרת יותר, עצובה, כועסת או עייפה, גם כאשר את לא.  החדשות הטובות הן, שהזרקת בוטוקס יכולה לא רק לדחות משמעותית את העמקת הקמטים שקורים כשאת עושה תנועות פנים טבעיות, אלא גם לשפר דרמטית את הקמטים וסימני ההזדקנות הקיימים, להחזיר את הזמן לאחור ולהשאיר אותך עם מראה צעיר ורענן הרבה יותר.  בוטוקס הוא טיפול אסתטי לא פולשני. הוא עשוי מחלבון שנקרא בוטוליניום טוקסין, שיודע להרפות את השריר במקום בו הוא מוזרק למשך שלושה חודשים בממוצע. תכונה זו הופכת אותו אידיאלי לכל אותם המקומות בהם פעולת השרירים של הבעות הפנים השונות גורמת להיווצרות של קמטים: בין הגבות, בצדי העיניים, במצח ועוד. הרפיית השריר גורמת לקמטים להירגע ולהתרכך. אחרי שחולפת ההשפעה של החומר, השריר חוזר למצבו הקודם.   בשונה מטיפול בקמטים באמצעות הזרקה של חומרי מילוי שמחזירים נפח לחסר/לשקע, בוטוקס משפיע על השריר בלבד ואין לו שום מרכיב של מתן נפח, בוטוקס מטפל במנגנון עצמו שמפעיל את הקמט בלבד, ובגלל שהוא מתמקד בהרפייה של שרירי הבעת הפנים שגורמים לקמטים ולא במילוי את הקמטים עצמם, מדובר באחד הטיפולים שנותן גם אפקט מניעתי, כלומר מטפל בסיבה לתופעה ולא רק בתופעה עצמה.

איך יודעים מה הטיפול הטוב ביותר לקמטים ולפנים הספציפיים שלך?

שאלה מצוינת. הבחירה בטיפול האידיאלי עבורך מתבצעת על ידי התאמה אישית לצרכים שלך, על ידי ד"ר רן טליסמן.  טיפול יעיל ואופטימלי בבוטוקס מחייב הבנה עמוקה מאד של המבנה האנטומי שלך ושל הפעילות של עשרות השרירים השונים בפנים. הטיפול בבוטוקס שונה מאדם אחד לשני, בהתאם לאנטומיה השונה – הסטטית (המבנה, הצורה ומיקום השרירים הייחודיים לאותו אדם) והדינמית (האופן הייחודי בו אותו אדם מפעיל את השרירים). לכן טיפול בבוטוקס הוא ייחודי ואישי ואין אחד שמתאים לכולם, ולכן טיפול בבוטוקס דורש ניסיון פרקטי ומעמיק ויש לעשות אותו אצל רופא מנתח פלסטי מוסמך בעל ניסיון, המכיר היטב את אנטומית הפנים ואת תגובת שרירי הפנים מניסיונו בניתוחי פנים ולא אצל בעלי מקצוע שמבצעים טיפולים אלו לאחר שלקחו קורס קצר בנושא.

ד"ר רן טליסמן הוא מנתח פלסטי ומרצה בינלאומי בכירורגיה פלסטית ואסתטית המכיר היטב ומניסיון רב את שלל הניתוחים והטיפולים האסתטיים, כולל הזרקת בוטוקס. כאחד הרופאים המובילים והמנוסים בתחום, שטיפל בהצלחה כבר באלפי נשים (וגברים!), לד"ר רן טליסמן האפשרות להזריק בוטוקס לכל מטופל ומטופלת בכמויות ובמיקומים הייחודיים להם, בהתאם למסת השריר ולתנועה שלהם, תוך הבנה עמוקה של האנטומיה, האפשרויות והסיבוכים האפשריים של כל פעולה ופעולה, עד לקבלת התוצאה הטובה, היפה והנכונה ביותר עבורם.

הניסיון רב השנים של ד"ר טליסמן מאפשר לו לבצע גם טיפולים מורכבים יותר: טיפול בוטוקס בגבות בגובה לא אחיד, טיפול בצניחה של זוויות הפה ובאסימטריות שמקורה בהזזה או במתח של אחד השרירים, טיפול בוטוקס בסנטר "מחורר", חיוך שחושף את השפה העליונה והחניכיים, קמטים על האף עצמו, צניחה של קצה האף בעת חיוך ועוד.  לפני הטיפול תיקבע לך פגישת ייעוץ עם ד"ר רן טליסמן במרפאה בתל אביב. בפגישה זו יקדיש ד"ר טליסמן את הזמן להבנה של המטרות, החלומות והפחדים שלך, כדי לראות מה יש לתקן כדי שתצאי מאושרת מהתוצאה. תבחנו יחד את האפשרויות וד"ר טליסמן יסביר לך מה הטיפול האידיאלי, הנכון והפחות נכון עבורך בהתאם לנתונים האישיים שלך. אם החלטתם על טיפול בבוטוקס, ברוב המקרים ד"ר טליסמן יוכל לבצע את הטיפול במקום.  הטיפול עצמו נעשה לאחר כיסוי האזור במשחת אלחוש מקומית והוא כמעט ואינו כואב. מדובר בדקירות קטנטנות של מחטים דקיקות, שכמעט לא מורגשות. הטיפול בבוטוקס קצר ונמשך כמה דקות בלבד; ניתן לחזור לפעילות רגילה מיד לאחר הטיפול. את התוצאות תתחילו לראות בהדרגה כיומיים לאחר הטיפול והן יגיעו לשיאן כעשרה ימים לאחר הטיפול.  תופעות לוואי בידיו האמונות של ד״ר טליסמן עלולות לכלול שטפי דם קטנים שחולפים אחרי יום יומיים, אלרגיה נדירה ביותר מכיוון שהייצור הינו סינטטי לחלוטין, תופעה שכן קיימת לאורך שנים היא האפשרות של עמידות הגוף לטיפול עד כי אינו משפיע יותר כלל. 

ברגע שקמט מטריד אתכם, פנו לייעוץ מקצועי לד״ר טליסמן, הגורם העיקרי להחלטה איזה טיפול היעיל ביותר מבוסס תמיד על נטרול הגורם המרכזי יחד עם האנטומיה והגנטיקה של המטופל. ד"ר טליסמן מאמין שצריך להתחיל לשקול טיפול בהזרקות בוטוקס כשמתחילים להתפתח קווים עדינים או קמטים באזורים של תנועת השרירים בפנים, שלא נעלמים בזמן מנוחה. זה יכול לקרות בגיל 30, או בגיל מבוגר מאד. לבוטוקס יש אפקט מניעתי ולכן אם מטפלים בבעיה כאשר היא רק מתחילה, אפשר למנוע אותה. כך, מטופלת צעירה עם קמטוטים התחלתיים, שרואה שלה ולאמה יש מימיקה זהה ויודעת שיהיו לה בדיוק אותם הקמטים בעתיד, יכולה להתחיל טיפול בוטוקס כבר עכשיו וכך למנוע את ההופעה של קמטים אלו בעתיד.  יש לך שאלות נוספות? רוצה לשמוע עוד? זה הזמן לקבוע ייעוץ אסתטי מקצועי בצעד הראשון למראה הצעיר ורענן שמגיע לך. רוצה לקרוא עוד ישירות מאתר היצר לחצו כאן

לייעוץ חייגו: 03-6090660 או השאירו פרטים: