הצמדת אוזניים

אוזניים בולטות, מטרד קטן עם השפעה גדולה על המראה, אין ספק שטיפול יעיל תורם משמעותית לביטחון העצמי

אוזניים בולטות נראות לעין כבר בלידה ומידת החומרה מתבטאת עם השנים, מבנה פנים עגולות מעמעם את המופע ושיער ארוך יכול להסתירו לחלוטין; אבל ניתוח המתבצע בהרדמה מקומית על ידי ד״ר טליסמן יכול לפתור את המטרד לחלוטין.    הצמדת אוזניים משנה את נראות הפנים בשיער קצר ואסוף ומניסיון מעלה את הביטחון העצמי של כל המטופלים ילדים ומבוגרים כאחד. 

אין דרך למנוע אוזניים בולטות מהטעם הפשוט לרוב זה תורשתי; אם זאת בתקופה המידית לאחר הלידה טיפול ייחודי שפיתח ד״ר טליסמן בחלק מהמקרים יכול למנוע את הצורך בניתוח עתידי.  האוזניים משלימות את מירב הגדילה עד גיל 4 שנים, ממשיכות עוד קצת עד גיל 6 – 8 ובזה מעשית כמעט מסתיימת גדילת האפרכסות.  הגדילה של הלסתות שהאפרכסות ממוקמות בסמוך עדיין ממשיכה לתוך גיל 12 + ולכן מדידות ביחס לקביעת סטנדרט הנורמה בוצעו בבוגרים; אם כי אין מניעה לנתח ילדים, מכיוון שהאפרכסת עצמה כבר לא תגדל.  ככלל המרחק בין הקצה הבולט ביותר של האפרכסת לבין הגולגולת אמור להיות קטן מ 18 – 22 מ״מ אם כי יש הבדל משמעותי במה שנקלט בעין המתבונן שמתרשם ממבנה הראש.  ראש בעל מבנה מאורך עם אפרכסות במרחק של 18 מ״מ יראה הרבה יותר בולט מאשר אותם 18 מ״מ הממוקמות על ראש בעל מבנה עגול.  למען הסר ספק, אין קשר בין מידת בליטת האוזניים ואיכות השמיעה או לחילופין לאובדן השמיעה; ניתוח הצמדת אפרכסות אינו משנה כהו זה את איכות השמיעה. 

ניתוח הצמדת אוזניים- השלב הבא בשינוי המראה והתדמית

שינוי חיצוני הדורש ניתוח כירורגי או קוסמטי בין אם הוא בהרדמה מקומית או בין אם הוא בהרדמה מלאה, מחייב ייעוץ רפואי מרופא המומחה בתחום ואשר בידיו כל התשובות לשאלות והפתרונות לבעיות עתידיות.

הייעוץ הראשוני מאפשר למטופל לקבל את התמונה הרחבה באשר להליך מתחילתו ועד סופו, ממה להימנע טרם הניתוח, מדידת האוזניים, בדיקות דם ובנוסף, ליווי מקצועי שלאחר הניתוח וזמינות הרופא למתן תשובות.  החיסרון היחיד והשכיח ביותר בתהליך הניתוחי, הינו אי היכולת להגיע לסימטריה בין שתי האוזניים.  חריג יחיד שמחייב החלטות וביצוע מהיר זה במקרה של יילוד עם אוזניים בולטות, אם לא יחל טיפול בעזרת סדים בתוך פחות מארבעה ימים לא תהיה לו כל יעילות. 

כיצד מתבצע ניתוח הצמדת אוזניים?

ניתוח הצמדת אוזניים מבוצע בילדים ומבוגרים לצורך קירוב אסתטי של האוזניים הבולטות לקרקפת. תפקידו של הניתוח הוא לשנות את זווית ההעמדה החיצונית של אפרכסת האוזן תוך הקטנת  הקונכייה לפי הצורך.
למרות שניתוח הצמדת אוזניים נחשב לפשוט יחסית, יש לבחור במנתח פלסטי מנוסה שצבר ניסיון בניתוחים מסוג פלסטיים דומים, ויודע כיצד להערך אליו כיאות כדי לגרום למטופל כמה שפחות כאב.

הצעד הראשון בדרך לשינוי המיוחל

הצמדת אוזניים הינו ניתוח קוסמטי אשר אינו כרוך בסיכונים כמעט, ומתבצע בהרדמה מקומית או כללית בהתאם לצורך.  הניתוח נמשך כשעה כאשר במהלכה, הרופא המנתח יבצע חתך בצורת סהר בעור שמאחורי האוזן המנותחת, ויסיים בתפרים נמסים ובחבישת תחבושת על ראשו של המטופל.

ההחלמה מהניתוח אורכת שבוע ימים כאשר במהלך החודש הראשון שלאחר הניתוח, מתבצע תהליך ההחלמה הראשוני של הסחוס והחתך בעור.

ניתוח הצמדת אוזניים ניתן לבצע בילדים בני 8 ואף פחות וזאת מהסיבה, שבגיל זה צמיחת האוזניים הסתיימה זה מכבר.  ההמלצה היא לבצע את הניתוח בתקופת החופש הגדול וזאת כדי למנוע הטרדות והצקות מצד חברי הכיתה בתקופת הלימודים.  ילדים בעלי אוזניים בולטות סובלים מהתופעה, ומטרתו העיקרית של ניתוח זה, הוא לשנות את היחס של הסובבים אליהם ואת היחס שלהם כלפי עצמם.

חזרה לשגרה עם מראה חדש

איך חוזרים לשגרה לאחר הניתוח? שאלה שנשאלת על ידי מטופלים רבים ולה תשובה אחת ברורה.

החזרה לשגרה היא משמחת, שכן היא מאופיינת במראה אוזניים צמודות, כזה שהמטופלים חלמו עליו בין אם הם ילדים, בני נוער או מבוגרים.

הרופא המנתח שליווה את המטופלים בתחילת התהליך, ילווה אותם גם לאחריו, בביצוע ביקורות בפרקי זמן שונים במהלך השנה.

חודשים ספורים עברו מאז ניתוח הצמדת אוזניים שבוצע על ידי ד"ר רן טליסמן וכבר ניתן לראות את השינוי ולצאת לדרך חדשה, לא חריג הוא שאחרי שנה שוכחים כלל שזה התרחש ובכלל שהאוזניים פעם הציקו.

לייעוץ חייגו: 03-6090660 או השאירו פרטים: