מתיחת פנים וצוואר

מתיחת פנים מוכוונת לשפר משמעותית את סימני הגיל שמופעים ולהקנות לנו מראה צעיר, אנרגטי וטבעי לשנים רבות וארוכות

מתיחת פנים, הרמת פנים, ליפט, הצערת פנים, מיניליפט, ליפט סופשבוע, מיקרוליפט, ננוליפט ועוד ביטויים שניתן למצוא ברשת כולם מוכוונים לשפר לטובה את כל סימני גיל או הזדקנות שמופעים עם השנים; סימנים כמו צניחה, רפיון קמטים ועוד.

סימני הגיל או בלעז aging, נובעים מגורמים פנימיים וחיצוניים; הגורמים הפנימיים כמו הקוד הגנטי שלנו להזדקנות, מחלות שונות, איבוד הגמישות בעור, העלמות חלק מהשומן התת עורי, ספיגת עצם (אוסטאופורוזיס), כוח המשיכה, שינויים משמעותיים במשקל וכדו'- ברובם אינם ניתנים לשליטה ושינוי נכון להיום. לעומת זאת, חלק מהגורמים החיצוניים, שרישומם נראה על פנינו, ניתנים לשליטה ושינוי, והם כוללים השפעות הנובעות מחשיפה לשמש, מתחים יום יומיים, עישון ותזונה.

שינויי הגיל הנראים בפנים כוללים: צניחת לחיים, קמטים עמוקים הנמשכים מהאף לכיוון זוויות הפה, טשטוש קו הלסת, צניחת רקמת הלחי מעבר לקו הלסת, קפלים בצוואר ועודף שומן צווארי; כל השינויים הללו יכולים להשתפר משמעותית בעקבות מתיחת פנים. כל אחת מן הפעולות הללו שד״ר טליסמן מבצע תגרום שינוי דרמטי לטובה במראה שיהיה צעיר, דינאמי, הרמוני וטבעי; שילוב עם אורח חיים נכון ומאוזן ישמר את התוצאה שנים רבות. 

איך אדע שזה הטיפול הנכון עבורי?

הסתכלו היטב במראה וצלמו עצמכם בזמן עמידה ולאחר מכן שכבו פרקדן וצלמו שוב מאותו מרחק באותם תנאים ככל הניתן. דפדפו בין התמונות במתינות, אם אהבתם את השינוי שאתם רואים בזמן שכיבה פרקדן אז זה הטיפול הנכון; מתיחת פנים - זה מה שיחולל שינוי דרמטי בהופעה. אם ממשיכות להטריד אותך תופעות כגון הכתמים והקמטוטים שנשארו בפנים גם בזמן שכיבה, אזי מתיחת פנים לא תספיק ויהיה צורך בטיפולים נוספים כמו פילינג, הזרקות ועוד.  האם ניתן לשלב את הפעולות הללו בבת אחת? אלו כבר דקויות שרצוי לענות עליהן רק לאחר בדיקה קפדנית במרפאה. 

 

כמה דוגמאות לתוצאות של ניתוחי מתיחת פנים שעשיתי (מימין לפני; משמאל אחרי):

האם אני מועמד אידיאלי?

שלושה היבטים קריטיים להצלחה בניתוח: המצב האסתטי העכשווי, פוטנציאל השינוי, והציפיות.

  1. ככל שנשמרה הגמישות והאלסטיות הטבעיים של העור מצבו יהיה טוב יותר. 
  2. המבנה הבסיסי של הפנים והצוואר, ההרמוניה והפרופורציה הטבעיים יכתיבו את פוטנציאל השינוי. 
  3. הציפיות זאת נקודת המפתח, ציפיות מציאותיות יהפכו לתוצאה מצוינת.

איך תבדקו באופן עצמאי את מצב גמישות הרקמות? אם אפשרי מול המראה במשיכה לאחור להזיז בקלות כמות של עור לכיוון האוזניים של פחות משני סנטימטר - אזי מצב הגמישות טוב. 

בדיקת המבנה הבסיסי של הפנים כמו גובה עצמות לחיים, קו לסת ועוד, בהתבוננות בתמונות ישנות מגיל 20 – 25 ניתן לראות את קווי המתאר הבסיסיים ובהשוואה למצב העכשווי ניתן לראות כמה ממנו נשמר, ככל שנשמר יותר כך פוטנציאל השיפור גבוה יותר. 

ציפיות ריאליות, מי שמבקשים שיפור במראה שיהיה צעיר יותר, הרמוני וטבעי יקבלו תוצאה מצוינת - אך מי שמבקש להראות שוב בן שלושים, ככל הנראה הצפייה לא ריאלית.  

מתי כדאי לבוא לייעוץ?

התשובה הכי בנאלית, לא לפני שמה שאתם רואים במראה מפריע לכם ורק לכם!  בזמן הייעוץ עם ד״ר טליסמן יש לדווח על כל בעיה בריאותית כמו יתר לחץ דם סוכרת וכדו'. עליכם לדווח על כל תרופה שאתם נוטלים ובוודאי לקיחת תרופות כמו אספירין, תרופות לדילול דם, תרופות אנטי דלקתיות וכו' שאת נטילתן יש להפסיק שבוע לפני הפעולה. בעיות רפואיות אינן מונעות פעולה, אך מחייבות לעיתים הערכות מיוחדת. הרגלים כמו עישון, רצוי להפחית משמעותית לפני הניתוח ובכל מקרה לדווח במדויק על הצריכה כי הערכות נכונה חשובה ביותר. 

ייעוץ אסתטי

ייעוץ מקצועי אצל ד״ר טליסמן בדרך כלל מחולק לשלושה שלבים שהאינטגרציה ביניהם היא המפתח להצלחה. 

  1. השלב הראשון, האנמנזה, הכוונה תחקור שנועד לאסוף את כל המידע הרלוונטי, מה מפריע לכם, מה היית רוצה לשנות ועוד. תמונות ישנות מהעבר עוזרות מאוד להעריך את השינויים שחלו וחשוב לנסות להביא כאלו מודפסות ו/או בטלפון.
  2. השלב השני, כולל בדיקה מקיפה של הפנים והצוואר, בדיקת איברי הפנים ובקשה לתנועות מסוימות שתתבקשו לבצע (כמו הזזת העיניים, פתיחת הפה, תנועות חיוך וכו'). בעזרת בדיקה מקיפה זו אעריך את איכות העור, גמישותו, פעילות תקינה של עצבי הפנים, כמות העצם, גובה הלחיים, מיקום עצם הלשון ועוד. 
  3. השלב השלישי, אינטגרציה בין הבקשה למציאות האפשרית מבחינה טכנית; בשלב זה נעשית סינתזה בין הבקשה לשינוי האפשרי במציאות, נדון יחד באפשרויות הטיפוליות השונות ובמיוחד ליתרונות, ולחסרונות של כל אופציה עד לתחושה שזה כל כך ברור שאפשר לשות זאת בבית לבד...

מהלך הניתוח

בחדר ההכנה ד״ר טליסמן יסמן על פני העור סימונים שונים שיסייעו לו בזמן הניתוח; נכנסים לחדר הניתוח ושם המרדים דואג שלא תרגישו כלום שום כאב ו/או תחושה לא נוחה. בשלב הבא הפנים עוברות הכנה וכיסויי סטריליים ולאחר מכן מתחיל השלב הניתוחי עצמו שבו מבוצעות כל הפעולות שהוחלט לבצע. בסיום הפעולה תועברו להתאוששות שבמהלכה ד״ר טליסמן יראה אתכם וייתן הסבר מקיף על כל מה שעברתם; חיזוק השרירים, מיקום אופטימלי של השומן, קו לסת חד ויפה, צוואר מעודן, עיניים פקוחות וחלקות ועוד. לאחר השגחה של מספר שעות עד יממה שלימה הולכים הביתה להמשך החלמה. 

מהלך ההחלמה

מהלך ההחלמה המיידי אורך בין עשרה ימים לשבועיים בממוצע, אם כי זכרו - תוצאה סופית מסתמנת בד"כ כשלושה חודשים לאחר הפעולה.

כמה תופעות מלוות את הניתוח וביניהם ירידה בתחושה של העור שמתחילה לחזור כחודש לאחר הניתוח. חולשה זמנית של עצב הפנים שכיחה ומופיעה בעשרה אחוז מהמנותחים, אם כי היא חולפת די מהר (בין יומיים לשלושה שבועות) כך שחלק מהסובלים ממנה כלל לא יבחינו בכך. נפיחות יש בכולם בדרגות שונות כאשר שיא הנפיחות הנו כשלוש יממות לאחר הניתוח ואחר כך מתחיל לרדת. הנפיחות לעולם לא סימטרית ותמיד יהיה צד אחד עם יותר. תמיד יהיו שטפי דם שיעברו בהדרגה והעיקר אסור לחשוף אותם לשמש עד להיעלמותם המוחלטת (כחודש לאחר הפעולה).

כאבים לאחר הניתוח בדרך כלל מועטים ולא מצריכים תרופות חזקות יותר מאופטלגין/אקמול/אדוויל. מרגישים כמעט תמיד תחושת מתיחה של הפנים והצוואר שמשתחררת בדרך כלל אחרי שבועיים שלושה.

חזרה לעבודה בדרך כלל אחרי שבועיים עד שלושה אם כי שוב נדגיש כי את התוצאה הסופית ניתן לראות כשלושה עד ארבעה חודשים לאחר הפעולה שאז כל שאריות הנפיחות, בצקות, שטפי דם, התקשויות וכד' עוברים. 

מתיחת פנים שמבוצעת על ידי ד״ר טליסמן תעניק לכם מראה צעיר וטבעי לשנים רבות, כל חודש אני רואה לפחות מטופלת אחת שעשיתי לה ניתוח לפני 15, 17 ו 20 שנה והן ללא ספק נראות טוב יותר מהגיל שנשקף בתעודת זהות. הוספת טיפולים אסתטיים קלים ישמשו מאיץ לתוצאה מקסימלית שתעניק לכם ולכן הנאה מהמראה הנשקף אליכן במראה אפילו שנים רבות עוד יותר. 

לייעוץ חייגו: 03-6090660 או השאירו פרטים: