שחזור שד

סרטן שד מאובחן באחת משמונה נשים, אבחנה מוקדמת מקטינה את הצורך בשחזור, היה ויש צורך לניתוח פלסטי משחזר ד״ר טליסמן ביחד אתך נבחר את הטכניקה האופטימלית עבורך

כל מי שעברה את גיל 40, הרגישה משהו חריג בשד, רקע משפחתי של סרטן שד, גנטיקה חיובית לסרטן שד, אבחנה קודמת של סרטן שד או כמה מהמאפיינים יחד מומלץ להיות במעקב כירורג שד לפחות אחת לשנה. כחלק אינטגרלי ממרפאת שד ייעודית שמורכבת מצוות רב תחומי ד״ר טליסמן מתפקד כאחראי לפריסת אפשרויות הטיפול השחזור לאחר הניתוח האונקולוגי. קיימים מגוון כלים לשחזור השד, החל מהזרקות שומן לתיקון שקעים ואי סדירות יחסית קטנות עד בינוניות וכלה במתלה חופשי לשחזור מלא במקרים מורכבים. 

עברת למפקטומי, דהיינו כריתה חלקית של השד, כריתה מלאה של השד כחלק מטיפול בסרטן השד, כריתה מניעתית במקרים של גן חיובי והופעת מחלה מינימלית; והיית רוצה שחזור של השד דומה ככל הניתן לצורתו המקורית זה הזמן להגיע לייעוץ אצל כירורג פלסטי מומחה בעל ניסיון כמו ד״ר טליסמן. במקרים של שקעים לאחר כריתה חלקית או למפקטמיה, הזרקת שומן היא התשובה היעילה והפשוטה ביותר; לעיתים רחוקות כאשר ההשלמה תצריך מילוי של יותר מ 150-200 סמ״ק נשקול השלמת הכריתה תוך שימור קומפלקס עטרה פיטמה ושחזור עם שתל, רקמה טבעית ו/או שילוב בין השניים. שתלים לשחזור שד הינם הניתוח השכיח ביותר לשחזור שד. הסיבה העיקרית הינה פשטות היחסית של הפעולה.  במקרים שבהם צפוי צורך בהקרנות לאחר כריתת השד, שתל ללא כיסוי רקמתי טוב מעליו עלול להקים צורך להוציאו בשל השינוי ברקמת העור, שינוי משמעותי בקפסולה סביב השתל או שילוב ביניהם. כיסוי רקמתי נוסף לשתל יכול שיהיה רקמה סינטטית או שריר מהגב.  שריר הכיסוי לשתל הנפוץ ביותר הינו לטיסימוס דורסי ששחזור משולב עם שתל נותן מראה שד מאוד טבעי. ניתוח שחזור על ידי רקמה משיפולי הבטן נעשה פופולרי מסוף שנות השבעים ומשמש ביעילות עד היום כאחד הכלים לקבל שחזור טבעי עם רקמת שומן ללא צורך בהחלפה עתידית של השתלים. מתלים חופשיים שנעשו יותר נפוצים בשנים האחרונות נותנים תוצאה טובה תוך שמירה מקסימלית על דופן בטן תחתונה אם כי מדובר בניתוח ארוך ומורכב יותר מהאחרים. האם אפשר לכרות ולשחזר בו זמנית? כן לא מתאים כמובן לכל מועמדת בשל העובדה שמדובר בניתוח ארוך יחסית אך בימנו עם התקדמות יכולות הניטור והפיכת מהלך ההרדמה לבטוח, ניתן לבצע ניתוחים משולבים גם במועמדות לניתוח בעשור השביעי ויותר לחיים. 

אובחן אצלכן סרטן שד, במרפאה, נדון יחד באפשרויות השונות לשחזור מראה אופטימלי ככל הניתן על מנת שהחזה כמרכיב נשי שעובר שינוי בשל ניתוח אונקולוגי יפגע במינימום האפשרי ויראה במקסימום האפשרי. 

 

 

 

לייעוץ חייגו: 03-6090660 או השאירו פרטים: