שאיבת שומן צוואר ועיצוב צוואר

שאיבת שומן צוואר בשילוב עם המסת שומן בצוואר, מאפשרות להפוך צוואר בלתי-מחמיא למעוצב. ההליך מתאים גם לצעירים שרוצים שיפור במראה וגם לבוגרים שרוצים צוואר מחוטב ללא סימני גיל, לשנים רבות

מראה הצוואר מציק לעיתים, גם לצעירים וגם למבוגרים. אצל צעירים זהו לרוב סנטר כפול או חסר נוכחות נחושה; אצל מבוגרים לעיתים קרובות יותר מדובר בצניחה, התרופפות, בנדים, צבר שומן ולעיתים הכול יחד.

בצעירים שפונים לייעוץ בדרך כלל הבעיה קשורה למבנה מולד ו/או עודף משקל. במבוגרים אלו סימני גיל. בשתי הקבוצות, הפתרון הוא להשתמש בהמסה ושאיבת שומן מהצוואר כדי להגיע למראה מחוטב, צעיר וטבעי לשנים רבות, ללא כל צלקת נראית לעין. 

ד״ר רן טליסמן הוא אחד הרופאים בעלי הניסיון הרב ביותר בניתוחי צוואר מכל הסוגים. במסגרת הייעוץ בקליניקה, הוא יסביר לכם על האפשרויות ויעזור לכם להבין אם ההליך מתאים לכם.

להלן כמה דוגמאות לפני-ואחרי של מטופלים שעברו שאיבה והמסת שומן צוואר אצל ד"ר טליסמן. גללו מטה כדי לקרוא עוד על ההליך וההחלמה ממנו.

מצבורי שומן בצוואר הם תופעה שכיחה בכל הגילאים, גם במצבים של השמנה קלה עד לא קיימת. עיצוב צוואר באמצעות סילוק עודפי השומן מאפשר להשיג מראה חטוב ואטרקטיבי יותר.

לפני מספר שנים אישר מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) תרופה בשם קייבלה (Kybella) שהזרקתה לצוואר ממיסה את השומן העודף. בישראל התרופה לא נרשמה, ככל הנראה בשל אי-כדאיות כלכלית, ולכן אינה בשימוש. יש בשוק הישראלי תחליפים מקומיים, המבוססים על פוספטידיל כולין שהוא חומר שממיס שומן; אין אישור אמ״ר לשימוש בתרופה למטרה זו בישראל ולמותר לציין שד״ר טליסמן לא משתמש בו. שימוש במכשור חיצוני כמו גלי קול להמסת שומן לא נמצא יעיל ועקבי ולכן גם בו ד״ר טליסמן לא משתמש.

השיטות של המסת שומן ושאיבת שומן, הנמצאות בשימוש כבר עשרות שנים, עובדות ומאפשרות תוצאה יעילה ועקבית, אם כי, כמובן - ההצלחה תלויה במידה רבה במיומנות הרופא. הפעולה מתבצעת בהרדמה מקומית ואינה כואבת כלל. אחרי ביצוע ההליך הצוואר מולבש במחוך מיוחד שמהדק את העור; לעיתים, במיוחד בגיל מבוגר יותר, בשילוב עם חוטים למקסום תוצאה. בסיום, נשארים להשגחה במרפאה במשך כעשרים דקות, ואז אפשר ללכת הביתה. מכאן ואילך, עם שמירה על משקל גוף תקין, ניתן לצפות שהתוצאות יישמרו לשנים ארוכות.  

איך אדע שזה הטיפול הנכון עבורי?

אם מראה הצוואר מציק לכם, מכל סיבה שהיא, כדאי להתחיל בפגישת ייעוץ אצל ד״ר טליסמן. הוא יבדוק אתכן בקפדנות ויסביר לכם כל מה שעליכם לדעת.

ככלל, מידת ההתאמה לטיפול המסת שומן ושאיבת שומן מהצוואר מתבססת על שלושה מרכיבים: המצב האסתטי העכשווי, פוטנציאל השינוי, והציפיות. בשיחה עם ד"ר טליסמן הוא יציג לכם את האפשרויות ויגיד לכם למה ניתן לצפות.

חשוב מאוד לדווח על כל בעיה בריאותית (כגון יתר לחץ דם, סוכרת וכדומה). עליכם לדווח על כל תרופה שאתם נוטלים, ובוודאי כשמדובר בתרופות כמו אספירין, תרופות לדילול דם, תרופות אנטי דלקתיות וכו', שאת נטילתן יש להפסיק שבוע לפני הפעולה. בעיות רפואיות אינן מונעות פעולה, אך מחייבות לעיתים הערכות מיוחדת. הרגלים כמו עישון, רצוי להפחית משמעותית לפני הניתוח ובכל מקרה לדווח במדויק על הצריכה, כי הערכות נכונה היא חשובה ביותר. 

מהלך ההחלמה

מהלך ההחלמה המיידי אורך כשבוע, אם כי לעבודה שלא כרוכה בקבלת קהל ניתן לחזור כבר למחרת הטיפול. תוצאה סופית מסתמנת בד"כ כשלושה חודשים לאחר הפעולה.

כמה תופעות מלוות את הניתוח וביניהן ירידה בתחושה של העור, שמתחילה לחזור כחודש לאחר הניתוח. חולשה זמנית של עצב הפנים שכיחה ומופיעה בעשרה אחוז מהמנותחים, אם כי היא חולפת די מהר (בין יומיים לשלושה שבועות), כך שחלק מהסובלים ממנה כלל לא יבחינו בכך. נפיחות בדרגות שונות ישנה תמיד, כאשר שיא הנפיחות הוא בשלוש היממות שלאחר הניתוח, ואחר כך מתחיל לרדת. הנפיחות לעולם לא סימטרית ותמיד יהיה צד אחד נפוח יותר. תמיד יהיו שטפי דם שיעברו בהדרגה, ובלבד שלא תחשפו אותם לשמש עד להיעלמותם המוחלטת (כחודש לאחר הפעולה).

כאבים לאחר הניתוח נדירים ולא מצריכים תרופות חזקות יותר מאופטלגין/אקמול/אדוויל. כשלושה עד ארבעה חודשים לאחר הפעולה עוברות כל שאריות הנפיחות, בצקות, שטפי דם, התקשויות וכדומה.  

שאיבת שומן בצוואר והמסת שומן צוואר על ידי ד״ר טליסמן, יעניקו לכם את מראה הצוואר שתמיד רציתם. שמירה על משקל יציב וטיפולים אסתטיים קלים, יבטיחו תוצאה אופטימלית ויעזרו לשפר ולשמר את המראה לשנים רבות. 

לייעוץ חייגו: 03-6090660 או השאירו פרטים: