שסע בשפה או בחיך

שסע בשפה יחד עם החיך או בלעדיו הינם הפגם המולד המשמעותי השכיח ביותר, אם כי בישראל שכיחותו ירדה משמעותית בעשרים שנה האחרונות בשל יעילות האבחון המוקדם הטרום לידתי. ילד אם שסע בשפה ואו בחיך אינו שונה כלל מכל ילד אחר למעט העובדה שמציב להורים אתגר הכולל ניתוח. הילדים הללו מתפתחים ותורמים בכל תחומי החיים כולל שחקני צמרת עולמים ורק נזכיר (לדעתי) את הגדול מכולם חואקין פניקס. ד״ר טליסמן ניתח מאות ילדים בדרגות חומרה שונות ואחת לשנה הוא נוסע לאוניברסיטת סנטנדר בקולומביה יחד עם משלחת אמריקאית של ה mcw לנתח מקרים קשים ביותר. 

אובחן שסע בשפה ו/או בחיך ואתם עקרונית לא מתכוונים לשנות את ההחלטה להיות הורים לילד הזה, מומלץ כבר בשלב הזה לבוא להתייעץ, לקבל מידע ממקור ראשון, לדעת מה מצפה ואז התקופה עוברת עם הרבה פחות מתחים. שסע בשפה למעט הצלקת הקטנה שנשארת אינו מגביל בשום דבר ובהישגים ובהצלחות של החיים. נכון, יש צורך לעבור ניתוח, לפעמים יותר מאחד, יותר קשה להאכיל אבל כמו כל קושי בחיים המתנה בסוף שווה את הכול.  בניתוח למעשה סוגרים את הפתח בשפה ומסדרים את שריר השפה כך שיתפקד ביעילות בהגיות החשובות, וכמובן בנשיקות בהמשך הדרך. השסע בחיך מאתגר אותנו בנושא הדיבור התקין ולכן הילד יהיה במעקב לתוך תקופת גן החובה לוודא שהכול מתקדם היטב.

אובחן ילד או ילדה עם שסע בשפה ו/או בחיך ופניתם לד״ר טליסמן לייעוץ כבר לאחר זמן קצר תדעו שאתם ללא ספק במקום הכי נכון בישראל לביצוע הטיפול הכירורגי ביקר לכם מכול.

לייעוץ חייגו: 03-6090660 או השאירו פרטים: