הזרקות שומן

הזרקת שומן עצמי היא השיטה היעילה ביותר לקבלת תוצאה משמעותית ואפקטיבית כשהמטרה היא מילוי שקעים, טיפול בקמטים משמעותיים, ריפוי רקמה מצולקת או תיקון אסימטריה

עם חלוף השנים, העור והשומן שמתחתיו מאבדים מנפחם, והאלסטיות הטבעית נפגמת בשל ירידה בכושרו של הגוף לייצר קולגן גמיש, והתוצאה הבלתי נמנעת קמטים ושקרים. קמטוטים שהם ביטוי לירידה בגמישות; קמטים שהם שילוב של ירידה בגמישות ואובדן נפח; שקעים שהם בעיקר ביטוי של אובדן נפח; ושילוב של כולם. 

ומצד שני, למותר לציין, לכולנו יש אי אילו מצבורי שומן כך שיש מאיפה לקחת. היתרון הגדול בשומן עצמי, שזוהי רקמה חיה שאף מכילה תאי גזע בעלי כושר התמיינות ייחודי ובלעדי בגופנו ויותר מכך - זה זמין.

אם אתם עומדים מול המראה ומוטרדים משקעים, קמטים עמוקים, צלקות או אסימטריה, אז הזרקת שומן על ידי ד״ר רן טליסמן (מומחה לכירורגיה פלסטית בעל ניסיון של כשלושים שנה בתחום), היא אחד הטיפולים היעילים לכך וכזה שכדאי לכם לשקול ברצינות. 

חומרים למילוי קמטים

חומרי המילוי לא רק מסייעים למילוי עדין של הקמטים, אלא גם להצערת העור, לשיפור קווי המתאר בפנים ולהשבת הנפח שאבד להם. המילוי יכול להתבצע לא רק באיזור הפנים אלא גם באזורים נוספים כמו הידיים והמחשוף.

תפקידם של חומרי המילוי, כשמם, הוא למלא את החסר. אבל להזרקה של חומר מילוי ישנם עוד יתרונות: הוא גורם גירוי מקומי של יצירת קולגן, אמנם פחות גמיש אבל בכל זאת נוצר עוד; הוא סופח נוזלים שיוצרים תפיחות (קלה ביותר) שמשפרת את המראה.

ועם רשימה כזו של יתרונות בחומר המילוי הסינתטי, שכל מה שצריך זה לפתוח מגירה ולהוציא עוד מזרק ממנו - מה מקומו של השומן, חומר טבעי שצריך פיזית להוציא אותו מהגוף על מנת להשתמש בו?

3 היתרונות של הזרקת שומן

אז מה בעצם היתרונות בשומן? הראשון, כמותי-כלכלי. אין בעצם מגבלה כמותית - לא ממש משנה אם נוציא סמ״ק אחד או חמישים סמ״ק, ולעומת שימוש בחומצה היאלורונית (מזרק אחד מכיל בדרך כלל 1 סמ״ק בלבד) ההבדל הכלכלי יהיה משמעותי.

היתרון השני, החשוב יותר, הוא איכותי: שומן הוא חומר חי אשר מכיל תאי גזע שיכולים לסייע ולהניע תהליכי ריפוי טבעיים ולייצר חידוש רקמות. מכיוון שהוא נלקח מאתר תורם ומועבר לאזור הטיפול, בדרך יש אובדן חיות שמתבטא בכך שחלק מהתאים אינם שורדים - אבל אלו ששורדים יעילים להפליא.

היתרון השלישי הוא יתרון לטווח ארוך: השומן שנקלט במקום הטיפול ונהפך למרכיב רקמתי חי, נשאר כזה לאורך שנים ואין צורך בטיפולים חוזרים כמו עם חומצה היאלורונית, שעם הזמן נספגת לחלוטין.

החסרונות של הזרקות שומן

החיסרון העיקרי בהזרקת שומן הוא שמדובר בטיפול שדורש ממי שמבצע אותו ידע, ניסיון כירורגי ומיומנות גבוהה - לא תוכלו לקבל אותו ממישהו שעבר קורס הזרקה של סוף שבוע.

החיסרון השני, הוא שלעיתים נדרש יותר מטיפול אחד כדי להגיע לתוצאה הרצויה. מידת ההצלחה תלויה בחיוניות של תאי השומן; לא ניתן לצפות באופן מדויק כמה מתוכם ישרדו את ההליך.

איך ההליך מתבצע

הזרקת השומן נעשית על ידי קנולה (Cannula) מיוחדת; באזור פנים תתאים יותר הזרקה עם קנולה דקיקה ובגוף נשתמש בקנולה עבה יותר. בעשורים האחרונים הזרקת שומן לחזה ולעכוז נעשו פופולריות, ושם באופן טבעי נדרש שימוש בקנולה עבה יחסית.

הטיפול עצמו נעשה במרפאה או בחדר ניתוח בהתאם לאזור הטיפול - בהזרקת שומן לאזור הפנים בדרך כלל הטיפול הוא מרפאתי, לעומת שד ועכוז שהטיפול יתבצע בחדר ניתוח בהרדמה.

התהליך כולו יכול להמשך עד כשעה, ולאחריו ניתן לשוב לפעילות רגילה ואפילו לעבודה תוך יממה בממוצע.

מראה טבעי במינימום כאב

המטרה העיקרית בטיפולי הזרקת שומן היא שתראו טוב יותר תוך שמירה מוחלטת על המראה הטבעי.

בזכות חומר האלחוש בו ד"ר רן טליסמן נעזר, לא תחושו כאב או שהכאב יהיה מינימלי ברמה נסבלת לחלוטין. 

בניגוד לשלל תהליכים כירורגיים, את התוצאות של טיפול מילוי ניתן לראות באופן מיידי. במקרה של הזרקות שומן, נמתין כחודשיים-שלושה כדי לבחון האם יש צורך בטיפול נוסף או האם מסתפקים בטיפול הבודד שבוצע.

הדבר החשוב ביותר הוא תיאום ציפיות, ובגללו הייעוץ האסתטי שמקדים את ההליך הוא חיוני. ציפייה לא ריאלית עלולה להוביל לאכזבה; לעומת זאת, אם תדעו למה לצפות ותבינו את ההליך שאתן או אתם עומדים לעבור, יש סיכוי טוב שמצפה לכם חוויה חיובית ומספקת.

הראייה ההוליסטית-אסתטית שמיישם ד״ר טליסמן היא חלק בלתי נפרד מהצלחת כל טיפול, בוודאי כאשר שימוש בשומן עצמי היא אחת האופציות היעילות והנכונות. לכל אדם סוג ומבנה העור שלו, ומאפיינים נוספים שמייחדים אותו ואת הבעיה בגינה הגיע לטיפול - ולכן על כל אחד לקבל טיפול ייחודי ומותאם אישית. לקביעת פגישת ייעוץ רפואי אסתטי במרפאה, אנו מזמינים אתכם ליצור קשר.

לייעוץ חייגו: 03-6090660 או השאירו פרטים: