ניתוח אף אסתטי

זהו הניתוח האסתטי השכיח ביותר בעולם משנת 1889. המטרה: להשיג שילוב אופטימלי של מראה טבעי, נשימה תקינה ואסתטיקה

ביצוע ניתוח אף אסתטי מתואר בספרות כבר בשלהי המאה ה-19, לפני קרוב למאה וארבעים שנה, ומעשית עוד הרבה לפני כן; אין להתפלא על כך, מכוון שגודל האף, אורכו, רוחבו, גבנון, צניחה או צורה, מטרידים את האדם כבר מאות בשנים.

ג׳וזף, שהיה מנתח מפורסם בתחום ניתוחי האף, הציג עצמו כממציא התחום בשנת 1889 למרות שידע גם ידע שאחרים עשו את הניתוח עוד הרבה לפניו ואף טוב הרבה יותר. ג׳וזף השכיל להבין שלעיתים שיווק טוב מפצה על בינוניות, כבר לפני יותר ממאה ועשרים שנה - ונראה שלא באמת השתנה יותר מדי מאז, וכמעט כל מי שמשווק את עצמו בתחום בימינו מספר שהמציא שיטה חדשה וייחודית לניתוחי אף.

ההיסטוריה של ניתוחי האף היא אמנם מרתקת, ומלאת קוריוזים ואנקדוטות, אך באופן מעשי ישנם רק שני דברים חשובים באמת שעוברים כחוט השני לאורך השנים. האחד, האם ניתן לבצע את הפעולה ללא חתכים חיצוניים, דהיינו ניתוח סגור; השני, מכשירני - חלק מהציוד שמשמש אותנו בניתוח פותח עוד בימים ההם. 

מה מייחד את ד״ר טליסמן בניתוחי אף? 

ד״ר טליסמן עוסק בניתוחי אף מזה 30 שנה, כולל במקרים של עיוותים ניכרים במעבר האוויר מכל סוג, תחום שפרסם בו מאמרים מדעיים מובילים ופורצי דרך.

שיטת חמשת העקרונות שפיתח מבטיחה סיכויי הצלחה גבוהים: 

  • התכנון, האף צריך להתאים לפנים, לזרום הרמונית עם המבנה הקיים, האישיות והאופי. לדוגמא, פנים ארוכות וצרות לא ישכנו בהרמוניה עם אף קטן וסולד. גם אם לכשעצמו הוא יהיה אף יפה, תמיד יראה "לא שייך" למתבונן מהצד. 
  • התפקוד, האף ממלא תפקיד פונקציונלי בנשימה והרחה ויש לוודא ששני אלו נשמרים או משתפרים; לכן ד״ר טליסמן יבצע ניתוח אף רפואי במחיצה ו/או קונכיות בזמן ניתוח האף האסתטי, על פי הצורך. 
  • הטבעיות, התוצאה צריכה להיות טבעית כלומר מי שלא הכיר אותך לפני הניתוח לא יבחין שבוצע ניתוח. 
  • וידוי מוכנות והתאמה, רק בעלי ציפייה מציאותית המבקשים שיפור משמעותי, יפה, הרמוני, פונקציונלי - ולא שלמות אוטופית במראה אפם - באמת ייהנו מהשינוי לאורך השנים. 
  • מצב בריאותי ונפשי תקינים חשובים כדי לעבור ניתוח פלסטי באף בהצלחה. 

להלן כמה דוגמאות לניתוחי אף אסתטיים שביצעתי:

צפו באנימציה

ניתוח אף אסתטי או הזרקה?

האף נמצא במרכז הפנים ואם יש בו פגם אסתטי קשה שלא להבחין בו - אלא אם כן מסתכלים עלינו מאחור או אם אנחנו עוטים רעלה. יש כמובן שיטות לא ניתוחיות לשפר את מראה האף כמו איפור מכוון, משקפיים והזרקות מילוי - שעם התרחבות תחום ההזרקות בפעולות אסתטיות ככלל תפסו תאוצה ניכרת גם בתחום עיצוב האף.

יש בכך היגיון רב - הזרקה הנה שיטה פשוטה ויעילה להסתרת פגמים ושיפור המראה, שלא כרוכה בתקופת החלמה משמעותית. אז מה בכל זאת החיסרון? חומרי מילוי מוגבלים בזמן למספר חודשים וצריך לחזור על הפעולה. כמו כן, אם רוצים שינוי צורה משמעותי או הקטנה של הגודל זה לא אפשרי על ידי הזרקות. 

ניתוח אסתטי לצד הליכים אחרים

ניתוח אף, אחד הניתוחים האסתטיים השכיחים ביותר בעולם, מותאם אישית למטופל בהתאם לצרכיו, וכללית יכול להקטין או להגדיל את ממדי האף, להחליק ולעדן אי סדירויות בגב האף, לשנות את צורת קצהו, להצר את רוחב הנחיריים או לשנות את הזווית שבין האף והשפה העליונה.

ניתוח זה יכול לשפר משמעותית עיוותים בצורת האף כתוצאה ממומים מולדים, מפגיעות באף הנובעות מחבלה בעבר ועוד, ולעזור בהקלה על בעיות נשימה. באם יש צורך בחתכים חיצוניים אזי הם יבוצעו במקומות נסתרים.

ניתוח אף יכול להתבצע בשילוב עם פעולות נוספות כגון הגדלת סנטר ועוד; הכול עד לקבלת מראה טבעי לאף המשתלב בהרמוניה עם הפנים בשאיפה למקסם את המראה והביטחון העצמי. בכל ניתוח אף שד״ר טליסמן מבצע, אם מתעורר הצורך בניתוח רפואי, דהיינו שיפור מעבר האוויר דרך האף, יתבצע בו זמנית הליך של יישור המחיצה והקטנת הקונכיות. 

ההתייעצות עם ד״ר טליסמן, שתכלול גם הדמיית תלת-ממד ממוחשבת אם תרצו, תאפשר לכם לא רק להכיר לפרטיו את ההליך שאתם עומדים לעבור אלה גם לדעת למה לצפות ריאלית בסופו. מראה של אף טבעי, הרמוני יחד עם שיפור או שימור יכולת הנשימה ללא כל פשרות. 

לייעוץ חייגו: 03-6090660 או השאירו פרטים: