ליפומות

גידול שומני שפיר שכיח ביותר שיכול להופיע כמעט בכל איבר בגוף

ליפומה, גידול שומני או גוש שומני, הינה גידול שפיר נפוץ ביותר שיכול להופיע כמעט בכל איבר בגוף ושהפיכתו לגידול ממאיר ומסוכן נדירה ביותר.  גוש השומן יכול להיות מוגדר בקפסולה אחת או מספר קפסולות כאשכול ענבים.

ליפומות בדרך כלל תת עוריות אך לעיתים נמצאות בעומק מתחת לשריר ואבחנה זו חשובה ביותר לתכנון הטיפול.

ליפומה יכולה להיות בעיה תפקודית כאשר ממוקמת נניח באמה ולאורך זמן זה מציק בזמן פעולה כמו הקשה על מקלדת, במותן בדיוק בקו החגורה שמציק מאוד בזמן שימוש בחגורה ועוד; או בעיה אסתטית, שמפריעה במראה וכל רצוננו להסיר את הגוש המכער.

 

הרגשתם גוש תת עורי, האם חשוב להיבדק?

חשוב ביותר לפחות פעם אחת להיבדק על ידי רופא מקצועי בעל ניסיון, מכיוון שלמרות שמדובר בבעיה שכיחה ביותר שאינה מסוכנת כלל, יש מצבים אחרים שכן מחייבים טיפול או בירור.

רופא המשפחה על ידי הפנייה לבדיקת על קול פשוטה פעם אחת יכול להסיר ספק באשר לטיבו של הגוש המציק, ולאפשר לכם באם תרצו לטפל בליפומה בזמן הנוח ביותר עבורכם.

האם יש צורך למנוע ליפומה?

אין דרך למנוע ליפומה. היא מופיעה ברזים כמו גם באלו עם עודף משקל, מסיבה אחת: אין קשר לעודף משקל.

שומן מפוזר שמטעה לעיתים ונראה אף כמו גוש כמו בירכיים או בבטן אינו ליפומה והוא אכן קשור ומשתנה בעודף משקל, לכן דיאטה מאוד יעילה בסילוקו, לעומת זאת ליפומה שהינה גידול לכל דבר לא תעלם כתוצאה מדיאטה.

האם ניתן לטפל בליפומה בלי פעולה פולשנית?

בארה״ב פיתחו תרופה בשם קייבלה המאושרת על ידי מנהל המזון והתרופות (FDA) להזרקה לגושי שומן וממיסה אותם. ההזרקה נעשית מספר פעמים בין 7-8 עד להעלמות השומן. בישראל התרופה לא נרשמה ואינה בשימוש. תרכיבים שונים להמסת שומן מפורסמים ברשת כמו ליפוסטביל, פוספטידיל כולין ואחרים, אין להם התוויה מאושרת לפעולה זו, אי לכך ד״ר טליסמן אינו משתמש בחומרים אלו.

איך אפשר בדרך בטוחה ויעילה לטפל בליפומה?

הסרת ליפומה בדרך כלל מבוצעת בהרדמה מקומית, מדובר בפעולה פשוטה ושכיחה ביותר המבוצעת על ידי רופאים מדיספלינות שונות, והמינוס היחידי של הפעולה הוא הצלקת שנשארת לאחר הסרת גוש השומן. 

מה מיוחד בלהגיע לטיפול בליפומה לד״ר טליסמן? 

ד״ר טליסמן, פיתח שיטה ייחודית בא מוסרת הליפומה באמצעות שאיבה והוצאת המעטפת (קפסולה) על ידי מניפולציות אנדוסקופיות על מנת להקטין את הצלקת לגודל מינימלי שלא יראה לעין.  לא כל ליפומה מתאימה להסרה בשיטה זו, כמו ליפומות מתחת לשריר או שחשוב מאוד לשלוח אותן בשלמות לבדיקה פתולוגית.  לאחר בדיקה מקיפה של ד״ר טליסמן, תדאו היטב מה ניתן לביצוע ואיך תקבלו צלקת מינימלית שבקושי נראית לעין. 

אובחנה אצלכם ליפומה? אין מה להילחץ, זהו גידול שפיר. אם החלטתם להסיר אותה וחשובה לכם צלקת מינימלית זה הזמן להגיע לייעוץ לד״ר טליסמן. 

לייעוץ חייגו: 03-6090660 או השאירו פרטים: