גניקומסטיה

גניקומסטיה טיפול לגבר

גניקומסטיה פירושה הקטנת חזה לגבר. קיימים שני סוגים לתופעה- גניקומסטיה אמיתית וגניקומסטיה מדומה:

חזה נשי בגבר או גינוקומסטיה אמיתית הנה מצב שכיח ביותר המופיעה בקרב שבעים אחוז מהגברים בגיל ההתבגרות או בגיל הבלות.

ברוב המקרים המצב עובר מעצמו ואין צורך בכל טיפול.

גניקומסטיה מדומה הנה הגדלה של השד כביטוי להשמנה, כלומר השד מורכב משומן בעיקר וירידה במשקל או שאיבת שומן יעלימו את התופעה.

דר' טליסמן פיתח שיטה ייחודית לטיפול בבעיה במינימום צלקות. השיטה הוצגה באחד הכנסים החשובים בתחום זה בעולם ועקב כך אומצה על ידי רבים.

גיניקומסטיה אמיתית – הגדלת השד. הנה ביטוי לרקמת שד מפותחת (לא שומן) שלא חלפה בסיום גיל ההתבגרות או לחילופין שהופיע בגיל 50 עד 70 ולא חלפה מעצמה בתוך כשנה. במקרה זה היא תמשיך ללא שינוי עד להחלטה/ביצוע של טיפול בבעיה.

קיים טיפול תרופתי למצב קיים אך בשל תופעות הלוואי (אטרופיה (ניוון) של האשכים) לרב הוא אינו מומלץ ונלקח רק במקרים נדירים.

הטיפול הניתוחי יעיל יותר ומלווה בתופעות לוואי זמניות וזניחות יחסית. השיטה פותחה ושוכללה ע"י דר' טליסמן ולאחר שהוצגה על ידי בכנסים בינלאומיים חשובים הפכה לפופולארית ביותר.

הניתוח מבוצע תחת ערפול חושים או הרדמה כללית ובמהלכו מוחדר חומר הרדמה מקומית לרקמת השד ולאחר מכן מבוצעת שאיבה אינטנסיבית של הרקמות. בסיום התהליך הרקמות שלא נשאבו נחלבות החוצה ומוסרות עד לקבלת שד שטוח.

כל מה שנשאר הנן שתיים עד שלוש צלקות קטנות בגודל זניח של פחות מחמישה מילימטרים. בתהליך ההחלמה יהיו שטפי דם, בצקות, ירידה בתחושה, נוקשות וחוסר נוחות (לא כואב), אך כל אלו נעלמים בסיום ההחלמה. ניתן לחזור לשגרת עבודה/ לימודים בדרך כלל יום עד יומיים לאחר הניתוח.


 
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק