ניתוח אף רפואי - שילוב של בריאות ואסתטיקה

ניתוח אף הוא אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולאריים ביותר בימינו. גם בהליך ניתוח אף מטעמים רפואיים הוא אחד מהניתוחים השכיחים בעולם בתחום ניתוחים פלסטיים ונועד לשפר את התפקוד הפונקציונלי הפנימי של האף, כלומר, שיפור מעבר האוויר דרך האף. 

למעט מקרים בהם יש עקמימות ניכרת של האף החיצוני כתוצאה ממחיצה עקומה, ניתוח אף רפואי לרוב יעשה בתוך האף. לכן, לרוב לא נראה שינוי חיצוני באף כתוצאה של ניתוח אף מטעמים רפואיים. מראה חיצוני של האף הוא תוצר של ניתוח אף אסתטי כלומר. ניתוח אף רפואי לבד בדרך כלל לא משפיע על המראה החיצוני.

ניתוח אף רפואי דרכי פעולה


ניתוח אף רפואי מתבסס על העובדה כי האוויר שזורם דרך האף עובר במהירות וכיוון ידועים ותוך כדי כך נעשה לח יותר כאשר יש תפקוד נכון ואנטומיה תקינה של המחיצה והקונכיות.
כאשר סטיית מחיצה גורמת להפרעה בזרימת האוויר החופשית דרך האף, דר' טליסמן יבצע ניתוח אף רפואי בשביל לישר את המחיצה בו זמנית והמהלך הזה ישפר את הנשימה.

לעומת זאת, במידה וההפרעה בנשימה נגרמת בשל אלרגיה וגודש ריריות סביב המחיצה והקונכיות – ניתוח אף רפואי לא יעזור, ויש לידע היטב את המועמד לניתוח על הגליות העונתית של הגודש שתמשיך גם לאחר מכן.

בזמן ניתוח אף רפואי, דר' טליסמן משפר את מעבר האוויר על ידי יישור המחיצה, הקטנת הטורבינות, שיפור השסתום הפנימי או שילוב בין הדברים. 

טשטוש והרדמה


ניתוחי אף רפואיים מבוצעים בדרך כלל תחת טשטוש. זה אומר, חומר הרדמה הזורם דרך הווריד הגורם להרדמה זמנית ובזמן הזה מבוצעת הרדמה מקומית החוסמת כל יכולת להרגיש איזשהו כאב. לאחר השלמת שלב ההרדמה של ניתוח האף הרפואי, דר' טליסמן מתחיל בסדרה של מהלכים מתוכננת ומתוזמנת שבהם ראשית מפרידים בין המעטפת כלומר הרירית לבין השלד הסחוסי והגרמי.

לאחר ההפרדה הזאת מבצעים שינוי בשלד האף כך שתיכפה צורה חדשה של המחיצה.

החלמה מן הניתוח


החלמה לאחר ניתוח אף רפואי אורכת כשבוע שבמהלכו לאחר כשלושה ימים מסירים את הטמפונים  מתוך האף.
כל ניתוחי האף הרפואיים מותאמים אישית למטופל בהתאם לצרכיו הפיזיולוגיים, ולאחר בדיקה קפדנית פנימית של האף על ידי דר' טליסמן.

מתי יש לבחור בניתוח אף רפואי?


בעוד שניתוח אף פלסטי מכוון בעיקר לשינוי מראהו החיצוני של אפנו מטעמים אסתטיים אישיים, הרי שניתוח אף רפואי מיועד בראש ובראשונה לביצוע פרוצדורה המיועדת לשיפור איכות החיים. כך למשל ניתן לערוך ניתוח אף רפואי לצורך טיפול בחסימה אפית, סטיית מחיצות האף וכיוצא בזה.

ישנם מטופלים הבוחרים לטפל סוגיות בעת ובעונה אחת: האחת רפואית והשנייה אסתטית אישית. לפיכך ניתן לרתום את ניתוחי האף הרפואיים גם להליך משולב. לשיקולים אלו, מומלץ לקבל ייעוץ רפואי מקיף המותאם באופן אישי לצורכי המטופל ונתוניו הפיזיים.


לסיכום


ניתוחי אף רפואיים בדרך כלל נעשים יחד עם ניתוח אף אסתטי על מנת לשלב בין המראה לתפקוד, והוא אחד מהניתוחים והטיפולים האסתטיים השכיחים ביותר בעולם.
ניתוח אף רפואי יחד עם מרכיב אסתטי מותאם אישית לכל מטופל, על מנת שיתן מראה טבעי הרמוני לאף ויתרום מקסימלית למראה ולביטחון העצמי.

ניתוח אף רפואי אצל המומחה בתחום


​​​​​​​דר' טליסמן בנוסף להיותו מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, הוא בעל התמחות על בניתוחים קרניו-מקסילו-פציאלים, התמחות שבחלקה מוקדשת למעברי האוויר באף ובלוע, תחום בו דר' טליסמן פרסם את אחד המאמרים המדעיים החשובים בתחום. רופאי אף אוזן וגרון רבים הבקיעים בתחום שולחים מקרים מורכבים של ניתוחי אף רפואיים לד' טליסמן לחוות דעה או לנתח.
 • ניתוח אף רפואי
 • ניתוח אף
 • ניתוח אף לפני ואחרי
 • ניתוח אף רפואי
 • ניתוח אף תמונה
 • ניתוח אף לפני ואחרי
 • ניתוח אף
 • אחרי ניתוח אף רפואי
 • לפני ואחרי ניתוח אף
 • לפני ואחרי ניתוח אף רפואי
 • ניתוח אף קוסמטי
 
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק